Scofferchef w sposób oczywisty nawiązuje do Masterchefa, z tą jednak różnicą, że wychwala pod niebiosa proste i niekoniecznie zdrowe potrawy. Przepisy są sprawdzone i autorka faktycznie je poleca. Jednakże gotowanie ze Scofferchefem pełne jest ironii i kpiny z co bardziej udziwnionych potraw. Blog adresowany jest też do osób poszukujących ciekawych informacji kulinarnych z kraju i ze świata.

środa, 26 czerwca 2019

Nie przepadam za papryką, ale węgierskie pasty paprykowe po prostu wymiatają w kosmos. Niezależnie od producenta do wyboru mamy wersję łagodną i ostrą. Legenda głosi, że kiedyś istniała pasta tak ostra, że wystarczyło dodać jej odrobinę (tak wielkości ziarnka grochu) do jajecznicy na pięć osób i to było aż nadto. Cóż na razie jest to tylko rodzinna legenda. Może to był wyrób miejscowy, tylko dla wybrańców? Może kubki smakowe trochę się wypaliły od nadmiaru wrażeń? Może producent zmienił skład, a może to papryczki 30 lat temu były ostrzejsze? W każdym razie nawet najostrzejsza pasta paprykowa nie jest wystarczająco ostra dla mojego wuja.
Pomijając ten drobny szczegół gorąco polecam piekielne pasty węgierskie - wystarczająco piekielne dla zwykłego zjadacza chleba. I słone. Nie mogę tu nie wspomnieć o cudownej słoności, która nawet mnie ukontentowała i wprawiła w błogostan.

Z czym się to je?

Przede wszystkim jest to świetny dodatek do mięsa, jajecznicy, kanapek, zupy, gulaszu, pizzy, tostów, zapiekanek, frytek, a także do sosu jogurtowego. Pastę można też połączyć z majonezem, by dodać trochę pikanterii do tego związku olejowo-żółtkowego.
Tak naprawdę pastę paprykową możemy spokojnie dodać tam, gdzie mile widziana jest papryka i sól. Ogranicza nas więc tylko nasza wyobraźnia.

Znane marki

W sprzedaży dostępne są trzy marki: Univer, Kalocsai i Vega. Każda pasta ma dwa warianty: pikantny (csípős) i łagodny (csemege).

Grafika: Scoffer

2 komentarze:

  1. Do kanapek wydaje się pasować idealnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zarówno wizualnie jak i smakowo. Łatwo ją odróżnić od innych dodatków, ze względu na bardzo intensywny kolor.

      Usuń

Popularne Posty

Translate

Obsługiwane przez usługę Blogger.