Scofferchef w sposób oczywisty nawiązuje do Masterchefa, z tą jednak różnicą, że wychwala pod niebiosa proste i niekoniecznie zdrowe potrawy. Przepisy są sprawdzone i autorka faktycznie je poleca. Jednakże gotowanie ze Scofferchefem pełne jest ironii i kpiny z co bardziej udziwnionych potraw. Blog adresowany jest też do osób poszukujących ciekawych informacji kulinarnych z kraju i ze świata.

środa, 18 września 2019

Szybki i smaczny obiad dla bardzo niecierpliwych i jeszcze bardziej głodnych osób. Zrobienie dania zajmuje maksymalnie tyle minut, ile potrzeba na przygotowanie wybranej przez Was mieszanki warzywnej (czyli wszystko zależy od fantazji producenta, no chyba, że robicie własną mieszankę warzywną).

Składniki:

  • gotowa mieszanka warzywna lub własny twór*
  • *czerwona fasola i kukurydza z puszki, mrożony zielony groszek, mrożony groszek cukrowy 
  • parówki (Z wyższej półki. Zwracajcie uwagę na zawartość mięsa w mięsie, czyli na procentową zawartość mięsa. W mięsie. Bo to parówki. Z wyższej półki, znaczy się de luxe, znaczy się prawie na pewno zrobiono je ze zwierzęcia lądowego. Prawdopodobnie parzystokopytnego. Nie macie się więc czym martwić, szczury odpadają. Nie mają kopyt.)
  • makaron gniazda (Te cienkie, of course. Wstążki są niedobre.)
  • nasiona słonecznika (Najlepiej prażone. Można samemu przygotować większą ilość i trzymać w słoju właśnie na takie chwile.)
  • olej
  • kurkuma, curry, sól, pieprz
  • feta, żółty ser (bonus)

Przygotowanie (z gotową mrożonką):

1) Na rozgrzaną patelnię wlewamy olej, czekamy aż się podgrzeje, wrzucamy mieszankę warzywną.
2) Parówki kroimy w plasterki - ma być grubo: tak, jak chłopu do kosy. Wrzucamy na drugą rozgrzaną patelnię albo czekamy chwilę i kiedy warzywa trochę dojdą do siebie, dodajemy do nich parówki.
3) Do mieszanki warzywnej dodajemy słonecznik.
4) Gotujemy wodę w czajniku elektrycznym (żeby było szybciej), wodę przelewamy do garnka, dodajemy trochę kurkumy, gotujemy, wrzucamy makaron, solimy, czekamy 3 minuty, w międzyczasie kilka razy mieszamy i następnie przecedzamy. Makaron wrzucamy na patelnię na samym końcu, warzywa powinny być już wtedy gotowe.
5) Gdy na patelni mamy już wszystkie składniki wtedy dodajemy curry, sól i pieprz.
6) Gdy mamy więcej czasu na przygotowania warto do dania dodać pokrojoną w kostkę fetę i zetrzeć na tarce trochę sera żółtego. Dodajemy je w tym samym czasie co makaron.


*Przygotowanie własnej mieszanki warzywnej:

Mrożonki przygotowujemy według instrukcji, z tym, że absolutnie nie przykrywamy garnka pokrywką (dzięki temu zachowamy piękny, soczysty kolor groszku - serio, to działa!).
Kukurydzę i czerwoną fasolkę przekładamy z puszki na sitko i polewamy zimną wodą (pozbędziemy się wtedy tego charakterystycznego smaku i zapachu). I to tyle mądrości. Smacznego!


Zdjęcia: Scoffer

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Popularne Posty

Translate

Obsługiwane przez usługę Blogger.