Scofferchef w sposób oczywisty nawiązuje do Masterchefa, z tą jednak różnicą, że wychwala pod niebiosa proste i niekoniecznie zdrowe potrawy. Przepisy są sprawdzone i autorka faktycznie je poleca. Jednakże gotowanie ze Scofferchefem pełne jest ironii i kpiny z co bardziej udziwnionych potraw. Blog adresowany jest też do osób poszukujących ciekawych informacji kulinarnych z kraju i ze świata.

sobota, 15 czerwca 2019

Szok i niedowierzanie! Zaraz wyjaśnię dlaczego.
Po pierwsze: są to warzywa na patelnię, które w składzie nie mają taniego zapychacza jakim jest marchewka (a myślicie, że dlaczego tak ją wpychają do każdej paczki z mrożonymi warzywami?).
Po drugie: nie ma tu cebuli (hurra!), którą też maniakalnie wciskają w każdy możliwy zestaw obiadowy (co jest istną dyskryminacją osób, które nie znoszą smaku smażonej bądź duszonej cebuli).
Po trzecie: nie ma papryki. Ani czerwonej, ani zielonej, ani tym bardziej żółtej. Tak, ja też jestem w szoku. Warzywa na patelnię bez papryki to prawdziwy ewenement. 
Mroźna Kraina ewidentnie uczyniła ukłon dla swoich co bardziej wybrednych klientów. Wspaniały gest, szkoda, że z dostępnością gorzej (a może ja mam tylko takiego pecha? Na cztery Biedronki tylko w jednej z nich była wyżej i niżej wspomniana mieszanka).

Dokładna nazwa mrożonki to: WARZYWA NA PATELNIĘ Z ZIARNAMI W SOSIE.
W składzie znajdziemy następujące warzywa i nasiona: groszek zielony, kukurydzę, fasolę płaskostrąkową zieloną, nasiona soi, fasolę czerwoną, nasiona słonecznika, nasiona lnu.
Zdecydowanie przeważa tu kolor zielony. Dlaczego to podkreślam? Idąc za radą niesamowitego sprzedawcy gorących kiełbasek Gardło Sobie Podrzynam Dibblera: "Przecież warto chyba dodać trochę koloru do opowieści, prawda? Ludzie lubią kolory". Tak, ten też był zielony, panie Dibbler.
Przy okazji wszystkich fanów i przyszłych fanów twórczości Pratchetta zapraszam do lektury "Absurdalnie zabawnych cytatów kulinarnych ze Świata Dysku".


* Proszę, wyprowadźcie mnie z błędu. Proszę, proszę, proszę!

Artykuł nie jest sponsorowany. Tak jak wszystkie artykuły na moich blogach. Miłość do zielonych warzyw i nienawiść do marchewki, cebuli i papryki pochodzi prosto z mojego serduszka. Mroźna Kraino (mrug, mrug) możesz się zrewanżować, najlepiej w naturze :D

Zdjęcia: Scoffer


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Tak, szkoda tylko, że już się nie pojawia w Biedronce:( albo ja takie szczęście mam.

   Usuń
 2. akurat kukurydza i fasola z puszki są tańsze niż papryki.. trochę słonecznika i siemie lniane? Można kupić obie paczki nasion osobno

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, papryka jest droższa od kukurydzy i fasoli z puszki (nigdzie nie jest napisane, że jest inaczej...) Najtańszym składnikiem jest zaś marchewka, którą wpychają do każdej paczki warzyw na patelnię. Oczywiście, że wszystko można kupić oddzielnie, ale nie o to tu chodzi. Warzywa na patelnie raczej kupują osoby, którym zależy na czasie. Poza tym trudno porównywać warzywa z puszki do tych mrożonych...

   Usuń

Popularne Posty

Translate

Obsługiwane przez usługę Blogger.